czwartek, 18 lipca, 2024

Szukając ciekawej dyscypliny sportu, która pozwoli nam dbać o sylwetkę i jednocześnie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu warto zainteresować się hippiką. Jazda konna, dawniej uważana za sport dla elit, dzisiaj wybierana jest przez osoby, które nie tylko kochaną naturę, ale też chcą sprawdzić się w tej ciekawej dyscyplinie. Nauka jazdy konnej prowadzona jest w większości stajni i stadnin, warto skorzystać z tej okazji!

Jak przygotować się do pierwszych lekcji jazdy konnej?

Decydując się na lekcje z instruktorem z pewnością podpowie nam on, jak ubrać się na pierwsze jazdy. Elementem, którego nie możemy ominąć jest kask do jazdy konnej. Kaski znajdziemy w profesjonalnych sklepach jeździeckich, ale też możemy na pierwsze jazdy wypożyczyć je w stajni czy stadninie. Niezwykle ważne jest to, aby kask był odpowiednio dopasowany do naszej głowy, nie uwierał. Kaski posiadają regulowane paski, które możemy dopasowywać do swoich potrzeb – pamiętajmy o tym, aby kask był zawsze zapięty pod szyją! Niewielki daszek w kasku pozwoli na skuteczną ochronę oczu podczas jazdy w pełnym słońcu.

Buty i spodnie jeździeckie

Chcąc zachować wygodę i komfort podczas jazdy konnej warto zwrócić uwagę na swój strój. Nie ma wygodniejszych spodni do jazdy konnej niż dedykowane bryczesy – to rodzaj spodni jeździeckich wykonanych z materiałów o wysokiej przewiewności. Bryczesy tworzone są z włókien o podwyższonej odporności na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne, przez co skutecznie chronią skórę przed urazami. Bryczesy dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co bez trudu dopasujemy model do swoich potrzeb. Ciekawostką mogą być bryczesy z dodatkowymi pasami silikonowymi – takie pasy pozwalają na lepsze utrzymywanie się w siodle. Uzupełnieniem stroju jeźdźca będą buty – najlepsze okażą się sztyblety skórzane.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/