czwartek, 18 lipca, 2024

Przeprowadzka do sąsiednich Niemiec może okazać się rewolucją w naszym życiu. Zazwyczaj decyzja ta zapada w momencie otrzymania propozycji pracy na wyższym i lepiej płatnym stanowisku. W takich sytuacjach decydujemy się nie na samodzielny wyjazd, ale na zorganizowanie wyjazdu wspólnie z rodziną. Jak poradzić sobie w nowym miejscu?

Mieszkanie, ubezpieczenie

Najważniejszymi kwestiami w nowym miejscu są oczywiście mieszkanie i odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. W poszukiwaniu odpowiedniego lokum dla nas i naszych bliskich może pomóc sam pracodawca, który maksymalnie chce ułatwić sprowadzenie się pracownika na nowe miejsce. W przypadku ubezpieczenia konieczne jest rozeznanie, która firma oferuje najlepsze warunki.

Jak wspomóc dzieci w nowym środowisku?

Osoby dorosłe zdecydowanie lepiej radzą sobie w nowym miejscu niż dzieci – warto otoczyć szczególną troską i opieką małe dzieci, które również muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Dobrym pomysłem będzie zapisanie ich do szkoły dwujęzycznej lub tez znalezienie zajęć dla dzieci polskojęzycznych, na których będą one mogły w swoim tempie przyswajać nowy język.

Pomoc państwa dla osób osiedlających się

Rząd niemiecki przychylnym okiem patrzy na imigrantów zarobkowych, których praca przyczynia się do wzrostu ekonomicznego. Chcąc zapewnić pracownikom i ich rodzinom pomoc proponuje zasiłek rodzinny w Niemczech, który jest wypłacany na każde dziecko. Zasiłek taki może pokrywać nie tylko podstawowe potrzeby dziecka, ale również dodatkowe kursy, kółka zainteresowań. Zasiłki socjalne przyznawane są również osobom, które składki socjalne odprowadza w Polsce. Zasiłek przysługuje dzieciom uczącym się do 25 roku życia lub bez ograniczeń czasowych, jeśli orzeczona jest niepełnosprawność dziecka.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz zobacz https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/