czwartek, 18 lipca, 2024

Stolarka okienna to taki element, który trzeba wybierać bardzo ostrożnie. Wszyscy wiemy, że dobierając okna PCV musimy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, liczbę szyb. Należy jednak pamiętać o innych elementach, aby podjąć rozsądną i opłacalną decyzję.

Okna PCV – okucia

Podczas wyboru okien pomijanym elementem są okucia, które zawsze należy wziąć pod uwagę. Bardzo często okna PCV mają okucia obwodowe, które mocują one ramę w ościeżnicy w kilku miejscach. Są one położone na obwodzie okna. To właśnie wpływa na fakt, że dane okno można otworzyć w całości lub tylko częściowo można je odchylić. Dodatkowo wpływa to na wysoką szczelność okna oraz fakt, że nie ulega ono szybkiemu odkształceniu. Wyróżniamy okucia: obwodowe rozwieralne, uchylno-rozwieralne lub uchylne, okucia umożliwiające mikro uszczelnienie, okucia obwodowe antywłamaniowe.

Wykończenie okien

Ważny jest nie tylko prawidłowy montaż okien, ale również ich odpowiednie wykończenie. W pierwszej kolejności należy pozbyć się wszystkich taśm ochronnych. Następnie należy obrobić wnękę okienną przy pomocy płyt gipsowo – kartonowych lub tynku. Nie można zapominać o usunięciu nadmiaru pianki uszczelniającej. Na samym końcu nie zapominajmy o tym, że pod każdym oknem powinien znaleźć się odpowiedni parapet. Nie można pomijać również powstałych szczelin, które należy wypełnić uszczelniającym silikonem. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że okna PCV będą nam służyć długo zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz ciepła w naszych domach. 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/