sobota, 20 lipca, 2024

Gdyby ktoś chciał w skrócie opisać ISO 9001 musiałby powiedzieć, że ma do czynienia z system zarządzania jakością dla towarów i usług. Tak, aby każda organizacja mogła zaoferować pełne maksimum konsumentom w każdej branży.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać certyfikat ISO 9001?

Wdrażanie ISO 9001 Warszawa to tak naprawdę pierwszy krok do zmian, jakie czekają na organizację. Aby udało się uzyskać certyfikat, koniecznością jest udowodnienie jednostce certyfikującej (np. DJB doradztwo), że struktura organizacyjna, procesy i aktywa powiązane są z najwyższą jakością, o której mowa jest właśnie w ISO 9001. Ważne jest również to, aby pokazać, że każdy pracownik jest tego świadom. 

ISO 9001 w całości oparte jest na zasadach zarządzania jakością japońskiego Systemu Higieny Produkcji Shoshinkai.

Co obejmuje ISO 9001?

Procedura każdej organizacji, które chce wziąć udział w procesie certyfikacyjnym, muszą być nie tylko jasno określone, ale również udokumentowane. Musi to być logiczne, systematyczne oraz skuteczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wszystko zmierzało ku ciągłemu doskonaleniu. Nie można stanąć w miejscu, dążąc do tego, aby klientom zaoferować lepsze możliwości. W szczególności, jeżeli mowa jest o nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych.

Projektowanie i doskonalenie produktów i usług to tak naprawdę ciągły proces, gdzie bardzo dużą rolę odgrywa każdy pracownik. Muszą oni zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ich rola. Kontrolę nad całością sprawować będą naczelni kierownicy, którzy (zgodnie z ISO 9001) muszą bardziej zaangażować się w to, co dzieje się w ich firmie.

Zarządzanie ludźmi zgodnie z ISO 9001

Pierwszy i kolejny audyt ISO 9001 pokaże, że bardzo ważnym elementem jest prawidłowe zarządzanie zasobami ludzkimi. Mowa tu nie tylko o tych osobach, które już są zatrudnione. Prawidłowy proces zarządzania ludźmi to już odpowiedni etap rekrutacyjny. Potem dochodzi do tego dbanie o rozwój kadry pracowniczej i zarządzanie karierą. Dzięki temu każda chętna osoba otrzyma szansę na to, aby w przyszłości móc wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Dużą rolę odgrywają w tym szkolenia, dzięki czemu każdy członek załogi będzie miał szansę na to, aby zdobyć nowe umiejętności. 

Proces certyfikacyjny zawsze dopasowany jest do potrzeb firmy. Wszystkie bowiem są inne, zajmują się prowadzeniem różnych czynności. Jednak odpowiednio poprowadzony proces certyfikacyjny pomoże doprowadzić do finalnego sukcesu, który pozwoli na uzyskanie certyfikatu.Tags: , , ,

Related Article

No Related Article

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju zobacz