sobota, 20 lipca, 2024

Wanny prostokątne żeliwne

Jeśli chodzi o wanny żeliwne, to są one bardzo ciekawym wyborem. Wystarczy przejść się do pierwszego lepszego marketu budowlanego, by przekonać się, że charakteryzują się one niebywale luksusowym wyglądem. Ich ogromną zaletą jest niesamowita solidność i trwałość oraz estetyczny wygląd. Z wannami żeliwnymi występuje jednak ten problem, że są one niesamowicie ciężkie i wniesienie ich do łazienki oraz późniejsze przesunięcie może sprawić nie lada problem. Warto też dodać, że wybór wanien żeliwnych w sklepach jest dość ograniczony.

Wanny prostokątne stalowe

Stal to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykonywania wanien. Zazwyczaj jest ona pokryta emalią, co nadaje wannie niesamowitą odporność na uszkodzenia. Wanna stalowa jest zazwyczaj dość lekka, zwłaszcza w porównaniu z żeliwną. Jako wady wanien stalowych można wymieniać to, że nalana do nich woda dość szybko stygnie oraz nie ma w nich możliwości montażu hydromasażu.

Wanny prostokątne akrylowe

Jeśli chodzi o wanny akrylowe, w sklepach można znaleźć całkiem sporo bardzo ciekawych modeli. Są one bardzo lekkie i doskonale trzymają ciepło. Są odporne na działanie środków chemicznych oraz przebarwienia. Ogromną ich zaletą jest fakt, że można w nich montować hydromasaż, co oznacza że w domowej łazience swobodnie można sobie urządzić rytuały SPA. Wanny akrylowe są bardzo estetyczne i coraz częściej można spotkać się w przydomowych łazienkach.

Podsumowując, wanny prostokątne mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Bardzo ważne jest, by przed zakupem poznać zalety i wady poszczególnych rozwiązań i następnie dobrać model wanny do własnych potrzeb oraz projektu łazienki. Warto pamiętać również także o tym, że wanny prostokątne mogą być niesamowitą dekoracją łazienki, można je okleić dowolną błyszczącą mozaiką lub zamontować nad nimi klimatyczne oświetlenie. Trzeba też wiedzieć, że montaż wanny w łazience wcale nie wyklucza korzystania z prysznica. Wystarczy dokupić odpowiednią baterię oraz parawan nawannowy, by móc cieszyć się wanną i prysznicem w jednym.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ zobacz https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/