czwartek, 18 lipca, 2024

Są takie osoby, które myślą, że bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej, można zastąpić zwykłymi legginsami. Nie można. Tak, ich krój jest podobny, ale różnią się one wieloma elementami. Chociażby takimi, że po wewnętrznej stronie ud nie posiadają one szwów.

Ochrona dla nóg

Trzeba to powiedzieć – specjalnie dedykowane spodnie do jazdy konnej chronią nogi przed otarciami i odparzeniami. Narażone są na nie wszystkie osoby, które spędzają długi czas w siodle. Konie aktywnie pracują podczas jazdy na koniu. Ściśle przylegają do ciała konia. Nadają tempo podczas jazdy. Ten ruch, chociaż tak niepozorny, może sprawić, że po kilku godzinach, po kilku jazdach, na nogach pojawią się bolesne rany. Można ich jak najbardziej uniknąć, jeżeli jeździec wyposaży się w bryczesy, które nie tylko nie posiadają szwów, ale także mają wszyte specjalne ochraniacze.

Dobrze dopasowane spodnie do jazdy konnej

Bryczesy wykonane są z poliestru, wiskozy i elastanu. Są to materiały, które nie tylko umożliwiają przyleganie do ciała, ale także przewiewność. Wiele osób obawia się tego, że w okresie zimowym , w takich spodniach, po prostu będzie im zimno. Ze spokojem – na rynku znaleźć można wersję zimową bryczesów, a także wersję letnią. Do tego ich konstrukcja jest taka, że skóra ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu można mieć pewność, że nogi w żaden sposób nie będą się pocić. Warto więc wyposażyć się w spodnie tego typu, aby móc zapewnić sobie maksymalny komfort podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej.

 

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/