czwartek, 18 lipca, 2024

Zanim pewnikiem zdecydujemy się na to, żeby postawić domy drewniane pod klucz, musimy dowiedzieć się o tych konstrukcjach budowlanych kilku podstawowych informacji. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy technologia szkieletowa jest czymś w co powinniśmy zainwestować, czy też nie.

Domy drewniane pod klucz i izolacja cieplna

Czy domy drewniane pod klucz są ciepłe? Czy będzie można w nich mieszkać przez cały rok? Wiele osób doskonale kojarzy domki drewniane z domkami letniskowymi stawianymi na działkach. Nic więc dziwnego, że w naszych głowach mogą rodzić się wątpliwości. Spieszmy jednak z odpowiedzią, że tego rodzaju konstrukcje szkieletowe dzięki rozwiniętej technologii są bardzo ciepłymi konstrukcjami budowlanymi. Na tyle, że przez bardzo długi czas utrzymują w zimie ciepło a w lecie dają bardzo przyjemny chłód. Wszystko dzięki temu, że wewnątrz zastosowana jest specjalna membrana, która zapobiega również wykraplaniu się pary wodnej przy ociepleniu wełną mineralną. 

Szybka możliwość zamieszkania

Budynki stawiane metodą tradycyjną na pewno nie dają możliwości szybkiego zamieszkania w nich. Zanim będzie można się do nich wprowadzić upłynie dużo czasu. Z kolei domy drewniane pod klucz sprawią, że nawet w ciągu trzech miesięcy znaleźć możemy się już na swoim. Wszystko dzięki obłożeniu ścian płytami gipsowo-kartonowymi. W ten sposób przeprowadzka następuje bardzo szybko. Warto również dodać, że drewniane domy w przyszłości pozwalają na szybszą i sprawniejszą przebudowę danego budynku. 

Tags: ,

Related Article

https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/