sobota, 20 lipca, 2024

Pytanie, które stawia sobie wielu rodziców dzieci udających się do placówek edukacyjnych. W szczególności tych, którzy muszą uważać na swoje finanse. Nie chcą oni decydować się na najdroższe ubezpieczenie szkolne, ale z takiej ochrony również nie chcą kompletnie rezygnować.

Zakres ochrony dla dziecka

Cena za ubezpieczenie szkolne jest różna. Na wysokość takiej polisy wpływ ma kilka czynników. Wśród nich można wyróżnić firmę z jaką ma się do czynienia; wiek dziecka (przedszkolak, uczeń szkoły podstawowej, uczeń szkoły średniej, student); zakres ochrony. Żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie może nakłaniać klienta do zakupu najdroższej polisy. Ono ma tylko prawo do zasugerowania poszczególnych ofert. Z nich to klient ma prawo do wyboru jednej, która w jego odczuciu będzie tą najkorzystniejszą. To fakt, że finalną decyzję trzeba będzie podjąć samodzielnie, ale każdy będzie w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem.

Ubezpieczenie szkolne a wizyta u lekarza

Wypadek dziecka sprawił, że konieczna była płatna wizyta u lekarza. Jeżeli ochrona ubezpieczeniowa obejmowała NNW, to będzie można ubiegać się o zwrot kosztów leczenia. Do jakiej sumy? Niezbędne informacje na ten temat można znaleźć w umowie. Niekiedy ma się do czynienia z określoną kwotą, a resztę klient będzie musiał dopłacić sam. Czasem towarzystwo ubezpieczeniowe skłonne jest do zwrotu całej sumy kosztów leczenia. Ma się z tym jednak do czynienia, jeżeli chodzi o najdroższe polisy ubezpieczeniowe, jakie każdy rodzic ma prawo wykupić dla swojego dziecka. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ Stolik pomocniczy do kanapy loft https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/