czwartek, 18 lipca, 2024

Wnętrza w stylu skandynawskim zdobyły rzeszę wiernych zwolenników. Jasne, wesołe kolory, dużo otwartej przestrzeni oraz słońce sprawiają, że w takich wnętrzach czujemy się komfortowo. Jak zaaranżować kuchnię w stylu skandynawskim?

Przestrzeń ma znaczenie

Jednym z wyznaczników stylu skandynawskiego jest aranżowanie wnętrz tak, by miały dużo otwartej przestrzeni. Kuchnia często jest otwarta na salon, co daje wrażenie lekkości w domu.

Dodatkowym atutem są jasne kolory. Biel jest jednym z najczęściej używanych kolorów w aranżacji wnętrz skandynawskich. Białe meble bazowe sprawiają, że wnętrze optycznie się powiększa. Duże okna, w których często nie ma firan ani zasłon wpuszczają dużo światła.

Jak powinna wyglądać funkcjonalna kuchnia?

Skandynawowie dbają nie tylko o wygląd swoich domów, ale również o praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że dom jest funkcjonalny i przyjazny. Kuchnia skandynawska otwarta na salon to miejsce, w którym toczy się życie domu.

Kuchnia urządzona zgodnie z zasadami trójkąta ergonomicznego musi być dobrze rozplanowana, dzięki czemu praca będzie efektywna i łatwa. Meble kuchenne Warszawa wykonane najlepiej z drewna w klasycznym stylu będą dobrze komponowały się z domem, w którym cenione są naturalne materiały. Białe, beżowe lub w delikatnej złamanej bieli idealnie wkomponują się w skandynawską stylistykę.

Meble kuchenne Warszawa, których styl ma nawiązywać do skandynawskich trendów są proste i funkcjonalne. Nadmierna ilość elementów dekoracyjnych nie jest mile widziana. Prostota oraz funkcjonalność to podstawowe wytyczne stylu.

Bufet, wyspa czy stół?

Ciekawym połączeniem z salonem może być zastosowanie bufetu bądź wyspy. Jest to element mebli kuchennych Warszawa, dzięki którym osoba przebywająca w kuchni może wykonywać prace kuchenne tak, by być blisko domowników i uczestniczyć w życiu rodzinnym.

Decydując się na bufet warto zastosować w nim dodatkowe oświetlenie, które rozjaśni blat roboczy. Meble kuchenne Warszawa, w których zostanie zastosowana wyspa będą idealnym miejscem do spożywania posiłków. Bez problemu mogą zastąpić stół bądź służyć jako miejsce, w którym można wypić poranna kawę, czy przypilnować dziecko odrabiające lekcje.

Kolejnym rozwiązaniem, które warto przemyśleć aranżując kuchnię jest postawienie dużego stołu. Wspólne spożywanie posiłków ma ogromne znaczenie, dlatego stół musi być duży i wygodny. Jest to idealny łącznik między kuchnią a salonem. Warto jednak pamiętać, że duży stół zajmuje więcej miejsca niż bufet czy wyspa. Takie rozwiązanie sprawdzi się w większych domach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble kuchenne warszawa http://bbmeble.pl.

Tags: ,

Related Article

https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/