sobota, 20 lipca, 2024

Zima nie musi być nudna- wystarczy opanować jeden ze sportów zimowych, by z niecierpliwością oczekiwać każdego śnieżnego sezonu. Jak każdy sport jazda na nartach wymaga pewnej praktyki, a naukę najlepiej zacząć jak najwcześniej. Jeśli w naszej rodzinie jest dziecko, warto jak najszybciej umożliwić mu naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.

Narciarstwo jest sportem wymagającym przygotowań nie tylko pod względem technicznym, ale też wyposażenia. Niezbędny będzie zakup odpowiedniego stroju oraz samych nart. Na początku nauki można skorzystać z wypożyczalni, które oferują szeroki wybór sprzętu. Jeśli złapiemy bakcyla, można będzie pomyśleć o zakupie sprzęt na własność.

Sprzęt dla początkującego

Zanim przejdziemy do nart, warto pomyśleć o innych ważnych elementach- wiązaniach i butach narciarskich, bo to od nich w dużym stopniu zależy nasz komfort jazdy i bezpieczeństwo.Większość producentów posiada w sprzedaży zestawy- narty, buty i wiązania. Dla początkującego narciarza indywidualny dobór wiązań nie jest aż tak istotny. Kupując produkt od zaufanej marki jak narty rossignol możemy wybrać takie rozwiązanie, a zaoszczędzimy czas i pieniądze wiedząc, że otrzymujemy sprzęt dobrej jakości.

Dzieci najczęściej rozpoczynają naukę jazdy w wieku od 3 do 5 lat. W tym wieku najważniejszym aspektem nart jest łatwość ich prowadzenie. Muszą być więc odpowiedniej długości i prawidłowo wytaliowane.Uważa się, że narty powinny być jak najkrótsze (60-80 cm w zależności od wzrostu) i sięgać mniej więcej do pachy. Dłuższe mogą wymagać więcej wysiłku w opanowaniu skrętów. Jeśli nauka zaczyna się w późniejszym wieku (6-8 lat) narty powinny być o około 20-30 cm krótsze niż wynosi wzrost dziecka, szersze i z mniejszym promieniem skrętu, co ułatwi naukę jazdy.

Co dalej?

Gdy dziecko ma już podstawy techniczne i radzi sobie na stoku, możemy zacząć myśleć o zakupie nart dłuższych. Zawsze powinniśmy kierować się zachowaniem proporcji pomiędzy długością narty a wzrostem. Optymalnie dobrane narty dla dziecka w wieku 6-8 lat powinny sięgać do barków, a jeśli nie ma ono problemu ze skrętami i prędkością- nawet do brody lub nosa. Aż do wieku nastoletniego powinien to być sprzęt juniorski- lżejszy i nieco bardziej elastyczny co pozwala na lepsze prowadzenie i nie obciąża kośćca, mięśni i stawów. Producenci wychodzą tym potrzebom naprzeciw. Bez problemy znajdziemy wiele ciekawych modeli nart rossignol dedykowanych dzieciom i stworzonych z myślą o ich komforcie. Sprzęt taki pozwoli na czerpanie radości z jazdy i szybsze przyswajanie sobie techniki prawidłowego poruszania się po stoku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2 narty rossignol.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/