czwartek, 18 lipca, 2024

Choć budowa domu w oparciu o prefabrykowane ściany betonowe jest dziś dość popularnym rozwiązaniem inwestycyjnym, to wciąż sporo osób nie do końca zdaje sobie sprawę z korzyści, wynikających z tego typu technologii. Co ważne – dotyczą one również kwestii formalnych!

Dom zgodnie z oczekiwaniami

Budowa domu z prefabrykowanych ścian betonowych nie wymaga wyboru określonego rodzaju bryły. Owszem – większość firm projektowych i wykonawczych posiada w swoim portfolio zestaw takich projektów, aczkolwiek zdarza się też, że Klienci decydują się na wybór rozwiązań własnych lub sporządzonych przez specjalistę z zewnątrz.

W ten sposób można projektować nie tylko domy jedno i wielorodzinne. Z prefabrykowanych ścian betonowych można budować również sklepy, garaże, budynki pomocnicze i wiele innych typów konstrukcji, na które zdecyduje się inwestor. Główną zaletą prefabrykatów jest uniwersalizm architektoniczny, który w tym przypadku zyskuje całkiem nowe znaczenie!

Wykończenie i instalacja

Budowa domów w oparciu o prefabrykowane ściany betonowe, zakłada realizację inwestycji do poziomu deweloperskiego lub bezpośrednio pod klucz. Niezależnie od wybranego modelu, każdy projekt wyposażony jest w kompletny zestaw instalacji wodnej, elektrycznej i kanalizacyjnej. Większość firm oferuje również montaż systemów grzewczych, aczkolwiek zwykle na żądanie Klienta.

Atutem prefabrykowanych ścian betonowych jest ich sposób wykończenia. Struktura powierzchniowa każdej ze ścian jest gładka, dzięki czemu inwestor nie musi jej dodatkowo przygotowywać (np. pod tapetę, gładź itd.). Co więcej – struktura betonowa posiada już gotowe otwory pod gniazdka i infrastrukturę wodną i elektryczną. W ten sposób unikamy problematycznego osłabiania konstrukcji ściennej.

Moduły i ich rozmiar

Prefabrykowane ściany betonowe charakteryzują się zróżnicowanymi wymiarami, które dopasowane są do specyfiki inwestycji. W przypadku dużych budynków użyteczności publicznej, rozmiar niektórych modułów może przekraczać nawet 7 metrów. Budynki mieszkalne składają się z mniejszych elementów, których wymiary maksymalnie przekraczają 6 metrów. Budynki sklepowe i usługowe produkuje się z jeszcze mniejszych modułów.

Podsumowując, budowa domu z wykorzystaniem betonowych prefabrykatów to rozwiązanie optymalne dla osób, które chcą szybko zamknąć bryłę konstrukcyjną, bez konieczności wielomiesięcznego oczekiwania na realizację poszczególnych etapów inwestycji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Tags: ,

Related Article

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/