sobota, 20 lipca, 2024

Nieudane rozjaśnianie lub koloryzacja, spalenie prostownicą czy suszarką, długotrwały kontakt ze słoną albo chlorowaną wodą i promieniowaniem UV są dla włosów bezlitosne. Przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia zniszczonym, bardzo suchym włosom jest trudnym, lecz nie niemożliwym do zrealizowania zadaniem. Jakie działania pomogą przywrócić włosom utracony blask? Sprawdź!

Suszenie

Niestety, osobom mającym problem z suchymi włosami zaleca się zrezygnowanie z używania suszarki do włosów, prostownicy oraz lokówki. Jeśli musisz wysuszyć włosy lub poddać je stylizacji, staraj się to robić przy użyciu niższej temperatury.

Regularne wizyty u fryzjera

Walczysz z suchymi włosami? W takim razie raz na półtora miesiąca powinnaś odwiedzać fryzjera, który podetnie rozdwojone końcówki. Prosty zabieg sprawi, że kosmetyki będą lepiej się wchłaniać, pukle będą wydawać się zdrowsze i bardziej gęste. Raz na jakiś czas warto zafundować włosom zabieg odżywczy (saunę lub cieszący się dużą popularnością „botoks na włosy”). Zrezygnuj z samodzielnego farbowania na rzecz koloryzacji u fryzjera. Jeśli chcesz samodzielnie maskować odrosty lub odświeżać kolor, używaj profesjonalnych kosmetyków (tego typu farby do włosów kupisz w  internetowych hurtowniach, w których zaopatrują się fryzjerzy).

Dogłębne odżywianie

Podstawowym etapem pielęgnacji suchych włosów jest ich nawilżanie odpowiednimi maskami zawierającymi w swoim składzie owies, masło shea, len, keratynę, wyciąg z migdałów, olejek arganowy. Maskę zawsze płucz z włosów zimą wodą, która domknie łuski.  Warto również przyjrzeć się bliżej polecanym przez fryzjerów olejowaniu i myciu metodą OMO.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz wiecje Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft zobacz