sobota, 20 lipca, 2024

Wypoczynek blisko domu na tarasie czy w ogrodzie to doskonała alternatywa dla dalekich i kosztownych wyjazdów. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń wypoczynkowa może być wykorzystywana na wiele sposobów. Aby zapewnić sobie komfort zastanówmy się, jaka osłona tarasu przed wiatrem będzie najlepsza. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim pergole ogrodowe.

Osłona tarasu przed wiatrem w formie nowoczesnej pergoli

Eleganckie pergole ogrodowe to dzisiaj widok, który coraz częściej prezentowany jest w polskich ogrodach i na tarasach. Współcześnie pergole ogrodowe tworzy się z elementów aluminiowych, malowanych proszkowo – taka osłona tarasu przed wiatrem to świetne rozwiązanie, kiedy pragniemy wypoczywać blisko natury bez względu na aurę. Pergole ogrodowe wznoszone są na elementach modułowych – konstrukcja taka jest lekka, a jej postawienie nie zajmuje wiele czasu. Pergola posiada dach wykonany z aluminiowych listew, które obracają się wokół własnej osi. Pozycja listew zależy od naszych potrzeb – to my decydujemy o tym, czy dach ma być otwarty czy zamknięty.

Pergola ogrodowa to świetne rozwiązanie, kiedy w sposób nowoczesny i interesujący chcemy zaprojektować własny taras. Pod pergolą umieśćmy wybrane meble ogrodowe i zaaranżujmy kącik wypoczynkowy czy miejsce, gdzie podawać będziemy kawę i słodkości. Pod pergolą zmieszczą się zaproszeni goście – tak zaprojektowane miejsce wypoczynkowe możemy dodatkowo oświetlić lampami solarnymi.

Osłona tarasu przed wiatrem – rolety boczne

Warto wiedzieć, że pergola to świetna osłona tarasu przed wiatrem – dzięki roletom bocznym zabezpieczymy miejsce wypoczynkowe nie tylko przed silnymi podmuchami wiatru, ale również przed silnymi promieniami słońca czy… przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Nowoczesne rolety boczne tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie czy wnikanie wilgoci.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ zobacz zobacz