sobota, 20 lipca, 2024

Jedną ze zmian, które świadczą o upływającym czasie, są opadające powieki. Z wiekiem skóra traci elastyczność, oczy zmieniają swój wygląd, spojrzenie traci blask. Kształt twarzy ewoluuje. Jak opóźnić proces starzenia się i uniknąć problemu zwisających powiek?

Co sprawia, że powieki zaczynają opadać?

Opadanie powiek może mieć różne przyczyny. U młodych osób najczęściej pojawia się jako efekt uboczny szybkiej utraty wagi. Wtedy skóra zaczyna zwisać nie tylko na brzuchu czy udach, ale i na twarzy. Powieki zaczynają nieestetycznie opadać, a twarzy zmienia swój wygląd. Inną przyczyną opadania powiek jest proces starzenia. Z czasem skóra staje się mniej elastyczna, a mięśnie słabną, w efekcie również powieki zaczynają stopniowo coraz bardziej opadać. Spojrzenie, dotychczas żywe, pełne blasku, staje się coraz bardziej zmęczone i melancholijne.

Jak zapobiec opadaniu powiek?

Najskuteczniejszym sposobem na opadanie powiek jest profilaktyka. Żeby opóźnić proces starzenia się, warto dbać o zdrową dietę i regularną aktywność. Ważną zasadą profilaktyki jest utrzymywanie stałej wagi, a także właściwie nawodnienie i odżywienie skóry.Aby pielęgnować delikatną skórę wokół oczu, trzeba regularnie nakładać na nią nawilżające, odżywcze kremy, które pomogą uniknąć zmarszczek i wygładzą te już istniejące. Dzięki kremom skóra dłużej zachowa jędrność i młodość, będzie bardziej odporna na znaki upływającego czasu. Skutecznym sposobem na opadające powieki są też specjalne ćwiczenia. Trening mięśni twarzy wzmocni je, a tym samym pomoże dłużej zachować młode, żywe spojrzenie.

Zabieg korekty powiek – jak wygląda i dlaczego warto

Co robić, jeśli problem opadających powiek już występuje i trening mięśni twarzy oraz stosowanie najlepszych kremów nie pomaga? Dla pań, które mierzą się z tym wyzwaniem, przewidziano zabieg korekty powiek.Dzięki niemu można skorygować nawet bardzo opadające powieki. W trakcie zabiegu chirurg usuwa obwisającą skórę, przywracając twarzy dawny wygląd. Nacięcia umiejscowione są w naturalnych bruzdach, by były niewidoczne. W efekcie spojrzenie wygląda świeżo, naturalnie, młodo. Zabieg jest bezpieczny i można go wykonać u większości kobiet, którym opadające powieki odbierają poczucie atrakcyjności i pewności siebie.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz wiecje https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/