czwartek, 18 lipca, 2024

Dlaczego właśnie narty Rossignol? Przecież na rynku nie brakuje ciekawych (i przyszłościowych) marek produkujących sprzęt narciarski. Zresztą nie chodzi tu wyłącznie o mało znanych producentów. Dobre i znane marki to co najmniej kilkanaście liczących się firm, które na rynku istnieją już od co najmniej kilkudziesięciu lat.

Jakość, czy tylko marketing?

Wątpliwości pojawiające się we wstępie dotykają chyba każdego narciarza, w miarę często odwiedzającego nie tylko europejskie, ale i nasze polskie stoki. Nic w tym dziwnego – Rossignol jest wszędzie i czasem zastanawiamy się, czy ta popularność nie jest przypadkiem związana raczej z marketingiem, niż z autentyczną funkcjonalnością i wygodą jazdy. Znamy przecież marki, które są „dobre z nazwy”. Ot po prostu kojarzą nam się z wygodą i funkcjonalnością, co oczywiście przedkłada się na ich popularność.

Czy zatem za popularnością nart Rossignola stoi nie tyle ich jakość, co raczej zdjęcia (opcjonalnie filmy) z przepięknie uśmiechającymi się rodzinami? Faktem jest, że narty te skierowane są również do rodzin, a więc do stosunkowo największego „odbiorcy” narciarskich produktów. Wydaje się jednak, że taka ocena byłaby zbyt błaha i krzywdząca dla tego francuskiego giganta.

Przełożenie na realne życie

Owszem, ktoś mógłby powiedzieć, ,że narty rossignol to tylko marketing. Z drugiej strony, mamy do czynienia z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, których na próżno szukać u konkurencji. Narty z wyświetlaczami? To już było… Narty z włókna lnianego? To również. Poza tym Rossignol to także szereg konstrukcji typowo rodzinnych nart, z których każda różni się od siebie nie tylko wyglądem.

Przykład? Męskie narty Rossignola są przeznaczone głównie do intensywniejszej, typowo męskiej jazdy. Oczywiście nie jest to standard, ale pewna odpowiedź na oczekiwania rynku. Z kolei narty damskie oferują spokojniejszą, bardziej stabilną jazdę, podobnie zresztą jak narty dziecięce. Z drugiej strony, marka pozwala przełamać te konwenanse, oferując możliwość modyfikacji istniejących zestawów.

Uniwersalizm

W przypadku nart Rossignol nie można mówić wyłącznie o konstrukcjach tematycznych. W ofercie marki nie brakuje również takich nart, które wpisują się w ogólnie pojęty uniwersalizm. Dzięki temu mogą one spełniać kilka ról jednocześnie, idealnie wpisując się w trend średnio zaawansowanej jazdy.

Innowacyjność takich rozwiązań to przede wszystkim wydłużona linia nart, węższa talia, ale też kilka nowinek, pozwalających na spokojniejszą jazdę i umożliwiających dość delikatne wchodzenie w łuki przy mniejszych prędkościach. Jednym słowem producent nart Rossignol to przyszłość.

Tags: ,

Related Article

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/