sobota, 20 lipca, 2024

 

Znaczny rozwój technologii odpowiedzialnej za produkcję programowalnych układów scalonych spowodował, że doceniono przyciski pojemnościowe. Stały się one coraz bardziej popularne i pomału już w pełni zastępują przyciski mechaniczne. Z powodzeniem spotkać je można na urządzeniach domowych jak i przemysłowych.

Jak działają?

Działanie przycisków pojemnościowych oparte jest na zjawisku oddziaływania pola elektrycznego z jakimś przewodnikiem. W tym wypadku najlepszym przewodnikiem jest ciało ludzkie, a dokładnie ludzka dłoń lub palec.

Każdy taki przycisk składa się z kondensatora i to on odpowiedzialny jest za wytworzenie pola elektrycznego. Wszystkie takie przyciski mają ekran dotykowy, po jego dotknięciu przez palec określone wiadomości są od razu przekazywane.

Zastosowanie przycisków pojemnościowych

Przyciski pojemnościowe stosowane są coraz częściej. Spotykamy je w zasadzie na każdym kroku. Są instalowane w domach, sklepach, magazynach, fabrykach, na produkcji. Dzięki nim obsługujemy z łatwością nasze telefony, tablety czy smartfony. Są idealne gdy tworzymy inteligentne domy. Ułatwiają nam życie na każdym kroku.

Są wykorzystywane w przemyśle i wtedy montowane są na suwnicach, dźwigarach, specjalnych panelach sterowniczych czy rozdzielnicach. Dużą popularnością cieszą się mikroprzełączniki oraz przełączniki klawiszowe, panelowe, przyciskowe lub suwakowe. Niektóre z nich, jak na przykład, przełączniki grzybkowe są ukryte, montowane w specjalnych obudowach, lub występują w wersji podświetlanej.

Bezpieczeństwo, komfort i wygoda

Przyciski pojemnościowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i żywotnością. W tym wypadku nie ma określonej liczby ich włączeń. Ponadto korzystanie z nich jest bardzo dużym komfortem dla ich użytkowników.

Należy również wspomnieć, że przyciski przemysłowe są tak zabezpieczone, że trudno jest o przypadkowe ich włączenie. Ponadto zawsze są one montowane wraz z przyciskami awaryjnymi.

Korzystanie z przycisków pojemnościowych jest zawsze bezpieczne i niezwykle wygodne i komfortowe.

Jak dobrać odpowiednie przyciski?

Tego typu przyciski zawsze dobierane są z wcześniejszym uwzględnieniem aplikacji, które razem z nimi, w danym miejscu będą miały zastosowanie. Oczekiwane rezultaty można osiągnąć dopiero wtedy, gdy te dwa elementy zostaną ze sobą idealnie sparowane.

Jest to w zasadzie jedyny warunek odpowiedniego działania przycisków pojemnościowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sensor24h.pl/przyciski-pojemnosciowe/.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/