czwartek, 18 lipca, 2024

Urządzenie funkcjonalnej i cieszącej oczy kuchni jest nie lada wyzwaniem. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy naszą kreatywność trzyma na wodzy ograniczony metraż. Jakie meble kuchenne najlepiej sprawdzą się w ciasnym pomieszczeniu? Sprawdź!

Minimalistyczne meble kuchenne

Urządzając małą, nieustawną kuchnię, należy kierować się zasadą: mniej znaczy więcej! Ciemne, dekorowane meble nie zdadzą tutaj egzaminu. Bardziej niż masywna, przytłaczająca kompozycję zabudowa sprawdzą się meble kuchenne zaprojektowane w duchu modnego minimalizmu. Proste, jasne szafki z płyty MDF pokrytej laminatem, akrylem lub folią o wysokim połysku będą odbijać światło, przez co kuchnia optycznie wyda się większa. Połyskująca kuchnia w białym czy waniliowym kolorze nabierze lekkości, kiedy poziome krawędzie podświetlisz listwami LED. Zrezygnuj częściowo z pełnej zabudowy górnej na rzecz otwartych półek, relingów i haczyków.

Duży wpływ na funkcjonalność i klimat panujący w kuchni ma układ zabudowy. Architekci rekomendują właścicielom małych kuchni opieranie projektu na kształcie litery L lub jednej linii. Pamiętaj o tym, aby nie zasłaniać okna. Im więcej naturalnego światła wpadnie do kuchni, tym lepiej!

Dodatki

Obawiasz się, że wypełniona białymi meblami kuchnia będzie prezentować się chłodno? Prostym sposobem na ocieplenie aranżacji jest uzupełnienie jej odpowiednimi dodatkami. Zamiast kamiennego blatu wybierz model z grubego drewna, na otwartych półkach i parapecie poustawiaj kolorowe doniczki z ziołami, na haczykach przywieś drewniane akcesoria. Zadbaj również o odpowiednie światło o ciepłej barwie. Dodać kolorytu aranżacji pomogą Ci również ciekawe płytki (doskonale sprawdzi się mozaikowy wzór lub drewnopodobny dekor).

Tags: ,

Related Article

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ zobacz