sobota, 20 lipca, 2024

W Polsce w sezonie zimowym pogoda pozostawia wiele do życzenia, ale nie oznacza to w cale, że trzeba rezygnować z jazdy na rowerze. Aby nie zamarznąć w przewiewnym obuwiu letnim warto postawić na porządne buty rowerowe SPD, które zaopatrzone są w wiatro i wodoszczelne ochraniacze. Tylko profesjonalne buty zimowe SPD zapewniają odpowiedni komfort cieplny.

Czym charakteryzują się zimowe buty SPD?

Zimowe buty rowerowe SPD zazwyczaj posiadają wyższy profil, który skutecznie chronią przed zimnem nie tylko stopy, ale również kostki. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne buty wykonane z membrany. W ostatnim czasie rekordy popularności biją buty rowerowe wykonane z Goretexu.

Największym minusem butów tego typu jest bardzo wysoka cena i dość krótki okres ich użytkowania. Osoby, które nie chcą rezygnować z jazdy na rowerze w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, powinny jak najszybciej postawić na markowe obuwie rowerowe od renomowanego producenta.

Zapięcie w butach SPD

Aby wybrać porządne buty rowerowe SPD w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na zapięcie butów SPD. Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście sznurówki, które umożliwiają bardzo dokładne regulowanie napięcia. Solidne sznurówki są bezawaryjne i co najważniejsze zużyte modele można błyskawicznie zamienić na nowe.

Wielu producentów oferuje także buty na rzepy, które zapewniają szybką regulację i dość dobrze trzymają stopę. Warto jednak wspomnieć o tym, że powyżej opisane sznurowadła zapewniają zdecydowanie więcej punktów regulacji. Uważać należy jedynie na słabe jakościowo rzepy, które mogą się odczepiać.

Dla większości rowerzystów najlepszym wyborem będą buty rowerowe SPD z klamrami. W dużej mierze to właśnie zapięcie tego typu umożliwia błyskawiczną i dokładną regulację. Godne polecenia są oryginalne buty do których można w razie awarii dokupić części zapasowe. Nowością na rynku jest system BOA, który doskonale trzyma stopę i umożliwia błyskawiczną regulację. Pamiętać należy jedynie o tym, że system BOA wymaga systematycznej pielęgnacji.

Na co zwrócić uwagę?

Jak wspomniano powyżej w sezonie zimowym warto postawić na buty z membraną. Dobrym pomysłem jest także rozejrzenie się za niezawodnymi ochraniaczami. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są modele z wysoką cholewką.

Wiele nowoczesnych butów rowerowych na zimę posiada dodatkowy kołnierz z nylonu. Wnętrze buta powinno być dodatkowo ocieplone. Najlepiej postawić na nieco szersze modele, dzięki którym będzie można dodatkowo założyć dość grube skarpetki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 0.

Tags: ,

Related Article

zobacz https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/