sobota, 20 lipca, 2024

Wybór hostingu www to nie jest taka prosta sprawa. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę tej usługi, i dowiedz się, jak wybrać mądrze!

Hosting www – czyli tak właściwie co?

Mówiąc najprościej, hosting www to usługa, która pozwana na utrzymanie strony internetowej lub aplikacji w internecie. Z reguły składa się na nią miejsce na serwerze oraz szereg usług powiązanych – od panelu do zarządzania, przez katalog dostępnych do instalacji aplikacji (z reguły obejmuje on najpopularniejsze systemy zarządzania treścią, jak np. WordPress), aż po tworzenie kopii bezpieczeństwa.

Warto jednak wiedzieć, że oferta różnych usługodawców może się bardzo różnić, warto więc dokładnie przyjrzeć się szczegółom i zastanowić się, jakie usługi będą nam niezbędne. W przypadku wątpliwości, np. co do wersji PHP, warto też decyzję skonsultować z twórcą strony.

Parametry serwera www

Parametry, na jakie musisz zwrócić szczególną uwagę to przede wszystkim:

  • miejsce na serwerze, czyli ile tak właściwie przestrzeni dyskowej będzie dostępne dla twojej strony internetowej,
  • transfer, czyli czy usługodawca stosuje jakieś ograniczenia związane z transferem danych i jeśli tak to jakie,
  • liczba unikalnych użytkowników, czyli ile osób może w danym okresie rozliczeniowym wejść na twoją stronę internetową,
  • konta pocztowe, czyli ile kont i z jaką przestrzenią dyskową możesz stworzyć w ramach udostępnianej usługi,
  • certyfikat SSL, czyli czy możliwa jest instalacja zewnętrznych i darmowych certyfikatów, czy może trzeba korzystać wyłącznie z rozwiązań oferowanych przez dostarczyciela hostingu (zazwyczaj są one dodatkowo płatne).

Pomoc techniczna przy hostingu stron www

Nie oszukujmy się, w przypadku osób nietechnicznych oraz firm nie posiadających własnych działów IT, najważniejszym aspektem wyboru hostingu www powinna być jakość i dostępność pomocy technicznej. Sprawdź opinie użytkowników i przejrzyj dostępne w sieci rankingi – zawsze jednym z ocenianych aspektów usług jest jakość obsługi technicznej.

Przejrzystość modelu rozliczeń i ukryte opłaty

Niestety, część dostawców usług hostingowych stosuje nie do końca przejrzyste metody rozliczeń. Warto zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza na zapisy dotyczące przekroczenia przyznanych limitów. Część usługodawców przewiduje w takich sytuacjach kary finansowe – i to nierzadko dość dotkliwe.

Warto także pamiętać, że cena przedłużenia hostingu może znacząco się różnić od ceny zakupu. Radzimy więc dokładnie przeglądać cenniki!

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju