czwartek, 18 lipca, 2024

Epilacja laserowa nazywana często trwałą metodą usuwania owłosienia to zabieg, który przynosi komfort gładkiej skóry na wiele miesięcy, a nawet lat. Istnieje wiele powodów, dla których warto wykonać laserową depilację. Przedstawiamy jej największe zalety.

Trwała redukcja owłosienia

Seria zabiegów epilacji laserowej pozwala na długotrwałe pozbycie się owłosienia z danego obszaru. Zabieg ten opiera się na mechanizmie selektywnej fototermolizy. Wiązka światła wchodzi w kontakt z melaniną (barwnikiem odpowiedzialnym za ciemne zabarwienie włosów), czego efektem jest trwałe uszkodzenie mieszka włosowego. Podczas epilacji laserowej uszkodzona zostaje żywa część włosa oraz otaczające ją naczynka krwionośne, co sprawia, że włosy nie są w stanie się zregenerować. Dopiero po kilku miesiącach, a czasem nawet latach, po pełnej laseroterapii na skórze mogą pojawić się pojedyncze włoski. Aby cieszyć się permanentną gładkością skóry, warto wykonywać epilację laserową co kilka miesięcy. Częstotliwość zabiegów przypominających ustala kosmetolog indywidualnie.

Szybka i mało bolesna epilacja laserowa

Pacjenci często oceniają epilację laserową jako mało bolesną, ale trzeba mieć na uwadze, że komfort podczas zabiegów laserowych jest kwestią bardzo indywidualną. Wiele zależy od progu bólu pacjenta oraz wrażliwości depilowanego obszaru ciała. Krótki czas trwania epilacji laserowej wpływa zdecydowanie na jej komfort. Wystarczy kilka, kilkanaście minut naświetlania, aby dezaktywować mieszki włosowe w danej okolicy. Komfort zabiegu podnosi również system chłodzenia skóry, w który wyposażone są nowoczesne lasery do depilacji. U osób szczególnie wrażliwych na ból kosmetolog może zastosować znieczulenie miejscowe przy pomocy specjalnego kremu anestetycznego.

Koniec z podrażnieniami po goleniu

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji epilacja laserowa wygładza skórę bez powodowania krostek i zaczerwienień. Bezpośrednio po laseroterapii skóra może być podrażniona, jednak objaw ten szybko znika, a ciało nadal pozostaje gładkie. Zaletą epilacji laserowej jest również przeciwdziałanie wrastaniu włosów. Laser usuwa włosy trwale, a więc zapobiega też ich wrastaniu i powstawaniu stanów zapalnych skóry z tym związanych.

Komfort podczas urlopu

Jak zauważają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, zety epilacji laserowej można docenić zwłaszcza podczas urlopu, kiedy chcemy skupić się na miłym spędzaniu wolnego czasu, nie przejmując się odrastającymi włoskami, bo ich po prostu nie ma. Skóra po laserowym usuwaniu owłosienia prezentuje się atrakcyjnie w krótkich, letnich strojach. Pamiętaj tylko, że opalać się możesz zacząć dopiero co najmniej miesiąc po ostatnim zabiegu epilacji laserowej.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Epilacja laserowa to inwestycja w długotrwałą gładkość ciała. Płacisz za serię zabiegów, a później cieszysz się brakiem owłosienia przez wiele miesięcy. W tym czasie nie musisz wykonywać żadnych zabiegów depilacji, ponieważ nie masz czego usuwać. Odpadają więc koszty maszynek i kremów do golenia czy depilacji woskiem. Laseroterapia zajmuje też zdecydowanie mniej czasu niż domowa depilacja. Epilacja laserowa to tylko kilka kilkuminutowych sesji wykonywanych co 4-8 tygodni. Tymczasem golenie maszynką trzeba czasem wykonywać nawet codziennie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z krakowskiej Kliniki Miracki.Tags: , , , , , ,

Related Article

https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/