sobota, 20 lipca, 2024

Domy szkieletowe to temat, który bardzo często poruszany jest przez osoby chcące mieć własny dom. Czy warto inwestować w taki rodzaj domów? Czy jest to dom, który nadaje się na polskie warunki atmosferyczne? Warto bliżej przyjrzeć się technologii szkieletowej, aby raz na zawsze poznać ich zalety oraz wady.

Domy szkieletowe, jak domy murowane

Wszystko zależy od nas, jaka formę i wykończenie będą miały nasze przyszłe domy szkieletowe. Drewno jest na tyle dobrym materiałem budowlanym, że można wykończyć je zwykłą oblicówką drewnianą, dzięki czemu swoim wyglądem będzie przypominać tradycyjne, drewniane domy góralskie. Równie dobrze drewniane domy można otynkować i pomalować, dzięki czemu swoim wyglądem zewnętrznym nie będą się niczym różnić od domów murowanych. Dobry pomysł to również zastosowanie płytek klinkierowych. Uzyska się w ten sposób bardzo ciekawy efekt ścian trójwarstwowych.

Duże, nieduże finanse

O ile domy murowane można budować przez bardzo długi czas (nawet przez kilka lat), o tyle domy szkieletowe należy zbudować od razu i to na przeciągu kilku miesięcy (szybkość budowy należy zaliczyć do zalet szkieletowej technologii budowlanej).  Należy więc zebrać od razu wszystkie finanse, jakie przeznaczymy na zakup tego domu. Jeżeli chcemy, aby nasz dom drewniany miał solidne podstawy i służył nam oraz następnym pokoleniom, to nie możemy pozwolić sobie na odwlekanie budowy, ponieważ jakość drewna nieosłoniętego, niezabezpieczonego znacznie się obniży. Nie każdy jest w stanie zgromadzić całość funduszy, jakie będzie trzeba ponieść na budowę domu. 

Tags: ,

Related Article

zobacz zobacz wiecje https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/