sobota, 20 lipca, 2024

Dość często można spotkać się z zamiennym używaniem przez ludzi terminów – kurs i szkolenie. Większość z nich po prostu nie zdaje sobie sprawy, że w rzeczywistości oba znaczą po prostu coś innego. Niepodważalnie, zarówno na szkoleniu, jak i kursie rozwijamy swoje umiejętności i podnosimy kwalifikacje, nawet sam sposób przekazywania wiedzy może być podobny. Zatem w czym tkwi różnica? W tym artykule omówimy sobie – co to jest szkolenie oraz czym dokładnie jest kurs.

Co to jest szkolenie?

Przyjęto, że szkolenie jest to proces udoskonalania już posiadanych przez daną osobę umiejętności, dzięki czemu jest ona w stanie zwiększyć ilość swoich kompetencji – takim przykładem może być PSM szkolenie”. Sam już się z pewnością domyślasz, że gdy pracodawca wysyła pracowników na szkolenia, to jego wybór pada na takie, które dotyczą bezpośrednio obejmowanych przez nich stanowisk, aby mogli się rozwijać, dokształcać, a także zdobywać wiedzą na tematy, które pomogą wejść na wyższy szczebel zawodowy

 

Oczywiście nie wynika to tylko z tzw. dobrego serca pracodawcy – korzyści z wykwalifikowanych pracowników są obustronne. Osoba zatrudniona staje się znacznie atrakcyjniejszym kandydatem w oczach rekruterów, a także zwiększa swoje szanse na wyższe stanowisko i podwyżkę, a firma ma szansę pomnożyć swoje udziały w rynku poprzez doskonałą efektywność i innowacyjne rozwiązania. Jeżeli Ty również chcesz zrobić coś dla siebie i swojej ścieżki zawodowej, koniecznie sprawdź ofertę szkoleniową Brass Willow – https://brasswillow.pl/.

Co to jest kurs?

Czas pomówić o kursie, który najczęściej nie odnosi się do wykonywanej pracy zawodowej, ale jest sprawdzonym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które bez względu na obejmowane stanowisko i zawód, chcą poszerzyć swoje horyzonty i spróbować na przykład czegoś innego. Idealnym przykładem są m.in.: kursy języka angielskiego, kursy na prawo jazdy oraz te dotyczące nauki narzędzi komputerowych. W tym przypadku edukacja przebiega od podstaw, aby każdy bez względu na poziom wiedzy był w stanie opanować i zrozumieć dane zagadnienia. Warto pamiętać, że na kursy nie musimy zapisywać się tylko wtedy, gdy czujemy potrzebę zmiany pracy, są one także świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu – w końcu zawsze możesz wybrać to co rzeczywiście Cię interesuje i sprawia Ci przyjemność.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ zobacz