sobota, 20 lipca, 2024

Młodzieńczy trądzik może pozostawić po sobie ślady do końca życia. Przekonały się o tym osoby, które w wieku kilkunastu lat zmagały się z tą chorobą skóry. Przyczyną są silne stany zapalne, które tworzą się w miejscach grudek i krostek. Jeśli trądzik młodzieńczy obszedł się z Twoją skórą bezlitośnie, wybierz się na konsultację do kliniki medycyny estetycznej. Jednym ze sposobów jest laserowe usuwanie blizn – sprawdź, czy jest to zabieg dla Ciebie.

Jak powstaje blizna po trądziku?

Trądzik to choroba skóry, która może mieć łagodny przebieg i wówczas raczej nie pozostawia żadnych śladów lub trwa miesiącami, a nawet latami i powoduje głębokie blizny. Przyczyną są głębokie stany zapalne, które uszkadzają skórę na tyle, że nie jest ona w stanie się prawidłowo zregenerować. Tkanka łączna włóknista podczas gojenia zmian trądzikowych nie wypełnia całego ubytku. Powstają tzw. blizny zanikowe, które mają formę wgłębień. Blizny potrądzikowe mogą być też wypukłe. Zmianom tym często towarzyszą przebarwienia. Na szczęście to wszystko można zredukować przy pomocy nowoczesnych zabiegów laserowych – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie.

Czy blizn potrądzikowych można uniknąć?

Blizny potrądzikowe to w wielu przypadkach nieunikniona konsekwencja chorób skóry. Stosując odpowiednią pielęgnację w aktywnej fazie tej choroby można sprawić, że w przyszłości blizny będą mniej widoczne. Nie należy więc zwlekać z podjęciem leczenia trądziku, ale gdy tylko pojawią się niepokojące krostki zgłosić się do dermatologa i przestrzegać wszelkich zaleceń specjalisty. 

Cera trądzikowa wymaga szczególnie troskliwej i systematycznej pielęgnacji z użyciem dedykowanych kosmetyków. Wbrew niektórym opiniom skóry pokrytej krostkami nie należy wysuszać, ale regularnie ją nawilżać, zwłaszcza gdy poddawana jest ona jednocześnie leczeniu farmakologicznemu. Ważne jest również to, żeby nie rozdrapywać ani nie wyciskać krostek, ponieważ pogłębia to tylko stany zapalne. Cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym promieniowanie UV, dlaczego trzeba bezwzględnie chronić ją przed słońcem, stosując kremy z filtrem. Jeśli mimo skrupulatnej pielęgnacji, nie udało Ci się uniknąć śladów po trądziku, zwróć się o pomoc do specjalisty, który może zaproponować Ci jeden z zabiegów na blizny potrądzikowe, np. laseroterapię.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Zabiegi laserowe to obecnie najpopularniejszy i najskuteczniejszy sposób na redukcję blizn potrądzikowych. W zależności od głębokości blizn używa się laserów o działaniu frakcyjnym nieablacyjnym lub ablacyjnym. Te pierwsze nie powodują uszkodzenia naskórka, ale działają w obrębie skóry właściwej, stymulując jej przebudowę. Podgrzewają wewnętrzną warstwę skóry, czego efektem jest powstanie nowych włókien kolagenowych, co z kolei przekłada się na wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności blizn. Z kolei lasery frakcyjne ablacyjne powodują w równym stopniu naruszenie naskórka i głębszych warstw skóry. W tym przypadku również dochodzi do przebudowy tkanki, jednak działanie jest silniejsze, dzięki czemu możliwe jest zniwelowanie nawet głębokich blizn w stosunkowo krótkim czasie. Usuwanie blizn laserem ablacyjnym wymaga jednak dłuższej rekonwalescencji.

Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, oferującej zabiegi laserowe na blizny, odwiedź tę stronę.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ Stolik pomocniczy na laptopa https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/